automatyczna skrzynia biegów
Skrzynia automatyczna czy manualna
16 października 2020
Ile kosztuje wypożyczenie auta
Ile kosztuje wypożyczenie samochodu
26 stycznia 2021
samochodem na wakacje
5/5 - (1 vote)

Samochodem na wakacje - czy warto?

Samochodem na wakacje? Kiedy myślimy o wakacjach, pierwsze nasze skojarzenia związane są z wypoczynkiem, zwiedzaniem, z przesiadywaniem na plaży lub zdobywaniem szczytów górskich. Niezależnie od tego, jak chcemy spędzić nasz urlop, najpierw czekają nas godziny planowania szczegółów wyjazdu, rezerwacje hoteli, oraz atrakcji. Wybierając miejsce wypoczynku, warto najpierw wybrać środek transportu, jakim dostaniemy się w interesujące nas miejsce.

Czym się wybrać?

W zależności od dystansu, jaki musimy przebyć oraz tego z kim jedziemy, będziemy szukać różnych sposobów na dotarcie do celu. Przykładowo, decydując się na podróż w dalekie kraje, raczej będziemy szukać połączeń lotniczych, natomiast wybierając jakieś miejsce w Polsce albo w sąsiadujących nas krajach, możliwości będziemy mieć więcej. Na wybór środka transportu ma również wpływ wiele innych czynników, chociażby z kim chcemy jechać na wypoczynek, ile pieniędzy chcemy wydać na podróż oraz jak bardzo cenimy sobie wygodę podczas podróży. Każdy ze sposobów podróży ma swoje wady i zalety, dla przykładu samolotem dostaniemy się zdecydowanie najszybciej, ale zapłacimy więcej niż za np. podróż pociągiem. Natomiast wybierając samochód, podróż będzie wygodniejsza od pociągu i autobusu, ale musimy nastawić się na godziny siedzenia przed kierownicą. Wybór ten należy od nas i zależny od indywidualnych czynników.

Podróż samochodem

Wybierając się na wakacje samochodem, musimy go odpowiednio przygotować - sprawdź artykuł o przygotowaniu samochodu na dalszą trasę. Przede wszystkim musimy mieć odpowiednio duży samochód, żeby komfortowo się przemieszczać i spakować wszystkie potrzebne rzeczy. Licząc koszty podróży, musimy doliczyć odpowiednie koszty związane z konserwacją oraz zużyciem samochodu. Jeżeli nie chcemy narażać swojego samochodu na zużycie, ewentualną awarię, warto rozważyć wynajem samochodu.
Wiele wypożyczalni ma specjalnie przygotowaną ofertę na wynajem samochodu na wakacje. Jest to szczególnie opłacalne w przypadku gdy wybieramy się w miejsce, w którym możemy mieć później problem z brakiem komunikacji miejskiej, lub chcemy odwiedzić kilka miejsc. Oprócz kosztów wynajmu samochodu oraz paliwa nie musimy przejmować się zbytnio samochodem, którym podróżujemy. Samochody są odpowiednio przygotowane na daleką podróż oraz posiadają odpowiednie ubezpieczenia chroniące nas, oraz samochód od niespodziewanych wypadków na drodze.

Wynajem auta na wakacje – czy warto?

Jak wspominamy wyżej, wszystko zależne jest od indywidualnych predyspozycji oraz czynników. W naszej opinii zdecydowanie lepiej jest wynająć samochód niż jechać własnym. Po pierwsze możemy wybrać model, którym będziemy się komfortowo przemieszczać, poza tym nie będziemy musieli później martwić się o cenę napraw u mechanika. Wszystkie koszty są podane przy wynajmowaniu samochodu i przynajmniej wiemy, na czym stoimy.